• Zápis do 1.ročníka

• Informácie k zápisu dieťaťa do 1.ročníka ZŠ na šk.rok 2023/2024

1. Zákonný zástupca dieťaťa podáva prihlášku elektronicky na stránke https://zsmsdn.edupage.org/ v časti Elektronická prihláška.
            2. S podaním prihlášky musia súhlasiť obaja zákonní zástupcovia dieťaťa.
            3. Zápis sa uskutoční 21.4.2023 od 15.00 hod. do 18.00 hod s prítomnosťou dieťaťa podľa časového harmonogramu.
            4. Zákonní zástupcovia donesú vytlačenú prihlášku na zápis. Prihláška musí byť podpísaná obomi zákonnými zástupcami. Pri zápise budú overené údaje z rodného listu dieťaťa a z občianskeho preukazu zákonných zástupcov (potrebné priniesť rodný list dieťaťa). Ak rodičia nemôžu vytlačiť prihlášku, je možné vytlačiť ju v škole počas zápisu. V prípade, že sa nebudete môcť zápisu zúčastniť,  bude potrebná individuálna dohoda s vedením školy.
            5. Prihlášku na plnenie povinnej školskej dochádzky je povinný podať rodič, ktorého dieťa dovŕši k 31.8.2023 šesť rokov a aj rodič, ktorého dieťa v školskom roku 2022/2023 pokračovalo v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
            6. V prípade, ak dieťa nedosahuje školskú zrelosť, môže zákonný zástupca požiadať o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ (rodič vypíše prihlášku a donesie bez prítomnosti dieťaťa).

• Majstri okresu Zvolen vo volejbale

• Družstvo chlapcov našej ZŠ sa stalo v šk. roku 2022/2023 majstrom okresu Zvolen

Po niekoľkých rokoch aktívnej práce volejbalového krúžku  organizovaného v rámci CVČ Slávik sa podarilo dosiahnuť významného úspechu chlapcom navštevujúcim tento krúžok. Keď sa pred ôsmimi rokmi stal vedúcim krúžku Mgr. Ján Slosiarik, navštevovali volejbalový krúžok len dievčatá. Postupne, z roka na rok, si tento šport obľúbili aj chlapci a dokonca v tomto šk. roku sú v prevahe. Ich prítomnosť a hra dvíha úroveň aj dievčenského volejbalu. Tú sa podarilo potvrdiť na všetkých žiackych olympiádach Pliešovskej kotliny, konaných od roku 2015. Keď súperky svojim výkonom nestačili na hru „Dobronivčaniek“ a odchádzali z ihriska s prehrou. Ešte výraznejší rozdiel v hre bol v kategórii chlapcov. Od doby, kedy bol chlapčenský volejbal opäť zaradený do súťaží, vždy boli naši chlapci víťazmi. Aj v okresnej súťaži sa dievčencom darilo a v školskom roku 2018/2019 sa im podarilo získať druhé miesto. Čo bol v náročnej konkurencii väčších zvolenských škôl skutočne veľký úspech. Po dvojročnej prestávke zapríčinenej COVIDOM sa opäť rozbehli žiacke školské súťaže. No a uskutočnili sa Majstrovstvá okresu Zvolen v kategórii chlapcov dňa 30.3.2023. Naše družstvo nenašlo premožiteľa a bez straty setu vyhralo všetky štyri zápasy. Vo finále porazili ZŠ M. Rázusa vo Zvolene.

O tento úspech sa zaslúžili títo chlapci: Šimon Harik, Jakub Bosák, Andrej Žitniak, Dušan Paulík, Jakub Krkoš, Jakub Sedmák, David Ďurkove, Daniel Katreniak, Matej Mackov a Rastislav Korytár. Veľmi dobre ich „kaučoval“ učiteľ telesnej výchovy PaedDr. Peter Mesiarik. Prvé miesto je zaslúžená odmena pre všetkých za snahu, ktorú vynaložili na tréningoch a potom na samotnej súťaži. Veľmi dobre reprezentovali svoju školu, ale aj samotnú obec.

Ján Slosiarik

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

•

Riaditeľka ZŠ s MŠ Juraja Slávika Neresnického v Dobrej Nive Mgr. Kvetoslava Babiaková   oznamuje, že v   zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. (školský zákon), § 150a ods. 2 zákona č. 245/2008 Z.z. (školský zákon)   a v zmysle Vyhlášky MŠVVaŠ SR č.231/2009 Z.z. v znení neskorších predpisov

p o s k y t u j e

riaditeľské voľno

žiakom ZŠ  (Školská 447/3, Dobrá Niva) na deň 14.4.2023
            žiakom MŠ (8.marca 317/7, Dobrá Niva) na deň 14.4.2023

z organizačných a prevádzkových dôvodov.