• Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany

•               Po niekoľkoročnej pauze spôsobenej   COVID-om okresné úrady, odbory krízového riadenia zorganizovali Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany pre žiakov základných škôl. Táto mala preveriť ich vedomosti a zručnosti z civilnej ochrany. Celé podujatie bolo zorganizované pre štyri okresy – Banskú Štiavnicu, Zvolen, Žarnovicu a Žiar nad Hronom a uskutočnilo sa v areáli plážového kúpaliska v Žiari nad Hronom.

Naši žiaci sa v tejto konkurencii nestratili a umiestnili sa celkovo na 8. mieste a v rámci nášho okresu skončili na 2. mieste, pričom ešte od lepšieho výsledku ich delilo len pár bodov. Družstvo v zložení Alexandra Pavlíková, Sofia Ramšíková, Jozef Klembara a Tomáš Pisár si zmerali  sily  so svojimi rovesníkmi vo vedomostiach z civilnej ochrany, v streľbe zo vzduchovky, v znalostiach z topografie, zdravotníckej prípravy i požiarnej ochrany. Súťažili aj v znalostiach použitia ochrannej masky, využitia individuálnych prostriedkov chemickej ochrany obyvateľstva. V minulých rokoch sa v školách vyučoval predmet branná výchova, v ktorom všetci žiaci získali základné zručnosti v tejto oblasti. Dnes to v školách absentuje, a tak je chvályhodné, že Okresné úrady sa snažia aspoň týmto spôsobom spopularizovať túto problematiku.

Ján Slosiarik

• Rádio Regina Stred

• Oznam

V stredu 15.5. do našej školy príde p. redaktorka z Rádia Regina Stred. Živé vstupy budete môcť počuť o 7:42 a o 9:09. Zostrih sa bude vysielať o 13.42.

• Mojej mame

• Všetky kvety do rúk mamy, skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné, za dni hravé,

za rozprávky nad kolískou, za to, že vždy stojí blízko.

• Vesmír očami detí - okresné kolo

• Výtvarná súťaž "Vesmír očami detí" je v našej škole stálicou. Každý školský rok žiaci počas hodín výtvarnej výchovy maľujú, kreslia, lepia a inou technikou vytvárajú práce o vesmíre.

V tento školský rok sme do okresného kola zaslali 18 prác, v dvoch kategóriách.

Teší nás preto úspech troch žiačok z ôsmej triedy.

Umiestnenie v okresnom kole súťaže, kategória III (5. - 9. ročník):

1. miesto - Sofia Ramšíková, Kozmonaut

3. miesto - Laura Nestor, Chobotnica

4. miesto - Sofia Hudáková, Fantázia

Všetky práce postupujú do celoslovenského kola. Budeme im držať palce.

• Slávik Slovenska 2024 - školské kolo

• Dňa 17. apríla 2024 sa uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska 2O24. Záujem o túto spevácku súťaž je hlavne medzi žiakmi  1.stupňa. Spolu súťažilo 30 žiakov, väčšinou to boli dievčatá, ale v   nižších ročníkoch sa našlo aj zopár odvážnych chlapcov, ktorí krásne reprezentovali svoje triedy. Najčastejšou pesničkou , s ktorou žiaci súťažili, bola dobronivská pieseň  Štiri kosi nakovanje . Túto pesničku si na záver všetci schuti aj zaspievali. Porota v zložení - p. riaditeľka Mgr. Kvetoslava Babiaková, Mgr. Anna Cúttová a Mgr. Mariana Kondáčová, mali ťažkú úlohu, vybrať  najlepších spevákov v každej  vekovej kategórii. Víťazom srdečne blahoželáme.

Umiestnenie žiakov bolo nasledovné:

I.kategória -     1. miesto  Lenka Vigodová

2. miesto  Mária Balážová