• Vážení rodičia, milí žiaci,

v týždni od 4.11. do 8.11. 2024 sa uskutoční súťaž iBobor

Je to informatická súťaž, ktorá v sebe spája informatické technológie s logickým myslením.

V prípade, že sa chcete do súťaže zapojiť, prihláste sa u Mgr. Kružliakovej, najneskôr do 22.10.2024.

Záujemcov potom zaregistrujeme v systéme.

Súťaž bude prebiehať v poobedňajších hodinách, cca od 13:30 (13:45). Trvá od 30 minút do 40 minút, podľa kategórie.

Bližšie informácie o súťaži si môžete pozrieť aj na stránke:

• Tekvičkový deň

• Jeseň nám nenápadne vkĺzla pod kabát a to je pre nás znamenie, že sa blíži náš obľúbený TEKVIČKOVÝ DEŇ. Príďte medzi nás, dajte voľnú ruku svojej fantázii a kreativite. Hlavne, príďte stráviť popoludnie v kruhu svojich kamarátov.

• Zber papier

• V pondelok, 14. októbra 2024, sa začína zber papiera. Bude trvať až do úplného naplnenia kontajnera.

Najlepší "zberači" budú ocenení. A aj ostatní, ktorí prinesú čo najviac papiera, opäť navštívia filmové predstavenie v kine v Banskej Bystrici.

Papier môžete prinášať v nasledujúcich časoch:

- ráno: 7.00 - 7:40

- poobede: 14:00 - 16:30

V prípade potreby kontaktujte pána učiteľa Slosiarika (tel: 0907 257 883)

• Sľub Školského parlamentu

• Vo štvrtok, 3. októbra, sa uskutočnil sľub Školského parlamentu

Školský parlament je iniciatívnym a pomocným orgánom riaditeľky školy, ktorý tlmočí názory a záujmy všetkých žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania na základnej škole.

Cieľom zriadenia Školského parlamentu je naučiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať a sprostredkúvať názory svoje i svojich rovesníkov.

V školskom roku 2024/2025 sú členmi Školského parlamentu títo žiaci:

Alexandra Šebová z deviatej triedy, ktorá je Podpredsedníčkou ŠP,

Alexandra Pavlíková z deviatej triedy, ktorá je Kultúrnym referentom,

Barbora Miľanová z ôsmej triedy, ktorá je Referentkou pre dobrovoľníctvo,

Linda Slosiariková zo siedmej triedy, ktorá je Referentkou pre zverejňovanie informácií,

Martin Baláž zo šiestej triedy, ktorý je Športovým referentom,

Lenka Paulenková z piatej triedy, ktorá je Predsedníčkou ŠP,

Natália Mlynáriková a Natália Balážová zo štvrtej triedy, ktoré sú Zapisovateľkami,

Hanka Valachová z tretej triedy, ktorá je Referentkou pre zverejňovanie informácií .

Náš Školský parlament tlmočí názory a požiadavky svojich spolužiakov, je nápomocný pri organizovaní školských akcií, organizuje rôzne charitatívne aktivity.

Veríme, že aj v tomto školskom roku si všetci jeho členovia budú zodpovedne plniť svoje funkcie.

Mgr. Miriam Kružliaková

kooordinátor ŠP