• Predstavujeme nové záujmové útvary v CVČ Slávik.

UMELECKÝ ATELIÉR pre I. a II. stupeň - (tvorivé dielne + výtvarná výchova + figurálne kreslenie)

Mílé deti a žiaci, čakajú na vás hodiny plné spontánnosti, sebavyjadrovania a slobody pri kreativite.

Ak sa nebojíš zašpiniť a máš v sebe skrytého umelca, my ti ho pomôžeme prebudiť na našom krúžku.

Pre tých čo sa chcú zamerať na umelecké vzdelanie aj na strednej škole sú pripravené hodiny

figurálneho kreslenia a základy na príjímacie pohovory na umeleckú školu. Tešíme sa na vás -  Radka a Ivka.

• Oznam - Dobronka

• Oznam  DFS-Dobronka

Dobronka bude aj v tomto šk.roku pracovať ako záujmový útvar v školskom klube. Bude prebiehať každú stredu v čase od 15,00 do 16,00 hod. V prípade záujmu, je potrebné vypísať prihlášku. Táto bude k dispozícii na ZRŠ- ŠKD 8.9.2022, alebo si ju môžete stiahnuť tu:Prihlaska-Dobronka.pdf

• ZRŠ v ŠKD a CVČ-Slávik

Dňa 8.septembra 2022 o 16,30 hod. sa vo vestibule školy uskutoční rodičovské združenie Školského klubu detí a Centra voľného času- Slávik

Program: 1.Organizácia ŠKD, režim dňa v ŠKD

2.Školský poriadok školského klubu detí

3.Organizácia krúžkov /ponuka/ v CVČ

4. Vnútorný  poriadok CVČ - Slávik

5. Rôzne, diskusia

• Slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Juraja Slávika Neresnického oznamuje žiakom a ich rodičom,

že otvorenie školského roku 2022/2023 sa uskutoční dňa 5.9.2022 (pondelok) o 8:00 na školskom dvore.

Žiaci sa zhromaždia na školskom dvore. Po slávnostnom otvorení školského roku sa pod vedením svojich triednych učiteľov presunú do tried. Žiaci si donesú prezuvky.

Po ukončení žiaci odchádzajú domov. Predpokladaný koniec slávnostného otvorenia školského roku je okolo 10:00.

Školský klub detí a školská jedáleň bude pre žiakov v prevádzke od 6.9.2022.

Rodičia sú povinní poslať cez Edupage školy Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Rodičia, ktorí nemajú možnosť tak urobiť cez webovú stránku školy, si môžu vyhlásenie stiahnuť v prílohe a poslať po žiakovi v deň slávnostného otvorenia školského roku.

Rodičia žiakov prvého ročníka musia doniesť Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. V prípade, že ho nebudú mať, bude im poskytnuté v škole.

V utorok 6.9.2022 budú prebiehať v triedach triednické hodiny a teoretická príprava na Didaktické hry a Účelové cvičenie.

V stredu 7.9.2022 budú prebiehať   Didaktické hry a  Účelové cvičenie v prírode.
            V utorok 6.9. a stredu 7.9. bude skrátené vyučovanie nasledovne:
             1.-4.roč. - 4 hod. (ŠKD v prevádzke)
             5.-9.roč. – 5hod.
            Na stránke prebieha prihlasovanie na poistenie detí na školský rok 2022/2023.

Prajeme všetkým žiakom a učiteľom úspešné vykročenie do nového školského roku.

pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.pdf

• Oznam školská jedáleň

• Vedúca školskej jedálne oznamuje všetkým rodičom žiakov nasledujúci oznam.

Rodičia žiakov, ktorí chcú svoje deti vyhlásiť z obeda na štvrtok 30.06.2022,musia si deti vyhlásiť najneskôr do

stredy 29.06.2022 do 12.00hod.

• Náš projekt Erasmus+

•

V posledných troch školských rokoch prebiehal na našej ZŠ s MŠ Juraja Slávika Neresnického v Dobrej Nive projekt v rámci programu Erasmus+. Určite ho mnohí z Vás poznáte aj pod jeho názvom „Žili sme v jednom štáte – Československu“.

Počas celého projektu žiaci i učitelia zažili veľa zaujímavého, podnetného a určite nezabudnuteľného.

Chceme sa o to podeliť s každým z Vás.

Preto tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o projekte a jeho vzdelávacích aktivitách, môžu všetko nájsť na nasledujúcom odkaze:https://twinspace.etwinning.net/174165

• MDD na zmrzline

• Naši žiaci a deti materskej školy svoj sviatok oslávili aj vďaka balkánskej zmrzline Dani Dobrá Niva , ktorú zasponzorovala pani Ľuboslava Kružliaková Šamajová . Ďakujeme.

• Vyhodnotenie súťaže Detský literárny Zvolen

•

Úspech našich žiačok

Dňa 25.5.  sa  v  Krajskej  knižnici  Ľudovíta  Štúra  vo  Zvolene  uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení regionálnej literárnej súťaže Detský literárny Zvolen 2022. Súťažili 3 okresy (ZV, KA, DT) a porota hodnotila 92 prác zo 17 základných škôl. Ocenenie získali aj 2 žiačky  zo ZŠ s  MŠ J. S. Neresnického  v  Dobrej  Nive Martina Krajčová (2.roč.) a Kristína Mihalovičová (4.roč.). Špeciálnu cenu poroty Cenu imaginácie získala Martina Krajčová. Odovzdávanie tejto ceny prebiehalo v priamom prenose vysielania Rádia Regina Stred, počas ktorého Martina predniesla svoju báseň. Oceneným dievčatám gratulujeme a prajeme veľa  ďalších  úspechov  v  literárnej  tvorbe.

• FOTENIE

• Oznamujeme a pripomíname našim žiakom, že v pondelok 30.5.2022 sa budeme fotiť.

• Doplňujúce voľby do Rady školy.

• oznam

V doplňujúcich voľbách do Rady školy získala najviac hlasov pani Emília Baculíková.

Blahoželáme k zvoleniu.    Volebná komisia a riad. škoy

• Zápis detí do ŠKD

• V mesiaci máj prebieha prihlasovanie detí do ,,Školského klubu detí" na šk.rok 2022/2023. Prihlásiť môžete svoje dieťa  do 31.5.2022 cez Edupage.

• Naša škola oslavuje 60. výročie

• Vážení rodičia!

Dňa 10 mája 2022 budeme v našej škole oslavovať 50. výročie MŠ a 60. výročie ZŠ .Z tohto dôvodu Vás prosíme o pochopenie v troch organizačných zmenách:

1.Prevádzka materskej školy v tento deň nebude. Do MŠ prídu len deti, ktoré budú vystupovať, jedná sa

o deti  z 3. triedy.

2.Žiaci 1. stupňa budú mať obed v školskej jedálni, ale Školský klub poobede nebude v prevádzke.

3. Žiaci 2. stupňa, okrem tých, ktorí sú v projekte ERAZMUS, prídu do školy o 9, 30 hod. Obed žiaci 2. stupňa

nebudú mať.

Ak by vám táto organizačná zmena spôsobovala problém, oznámte to vedeniu školy do 2. mája 2022,aby sme vedeli  zabezpečiť náhradnú formu prevádzky MŠ a ŠKD.

Ďakujeme za pochopenie              Mária Slosiariková