• Naša škola oslavuje 60. výročie

• Vážení rodičia!

Dňa 10 mája 2022 budeme v našej škole oslavovať 50. výročie MŠ a 60. výročie ZŠ .Z tohto dôvodu Vás prosíme o pochopenie v troch organizačných zmenách:

1.Prevádzka materskej školy v tento deň nebude. Do MŠ prídu len deti, ktoré budú vystupovať, jedná sa

o deti  z 3. triedy.

2.Žiaci 1. stupňa budú mať obed v školskej jedálni, ale Školský klub poobede nebude v prevádzke.

3. Žiaci 2. stupňa, okrem tých, ktorí sú v projekte ERAZMUS, prídu do školy o 9, 30 hod. Obed žiaci 2. stupňa

nebudú mať.

Ak by vám táto organizačná zmena spôsobovala problém, oznámte to vedeniu školy do 2. mája 2022,aby sme vedeli  zabezpečiť náhradnú formu prevádzky MŠ a ŠKD.

Ďakujeme za pochopenie              Mária Slosiariková

OZNAM  - ŠACHOVÝ KRÚŽOK.

CVČ Slávik oznamuje, že od 5. mája 2022 o 15:00 hod. začne prebiehať  - Šachový krúžok.

Cieľom, tohto krúžku je - naučiť sa základom hry, prípadne zlepšiť svoje herné schopnosti.

Na krúžok si môžete uplatniť vzdelávací poukaz alebo uhradiť mesačnou sumou 4,00 €.

Kto bude mať záujem,  nech sa prihlási u pani zástupkyni  CVČ – Mgr. R. Mikulovej a prevezme

si zápisný lístok do CVČ Slávik.

Tešíme sa na Vás.

• Tradičná turistika

• Pozvánka na Sitno

Pozývame Vás dňa 7.mája 2022 na tradičnú školskú turistiku,organizovanú pri príležitosti Dňa víťazstva. Náš turistický cieľ je Sitno.Odchod autobusu je  o 8,00 hod spred Obecného úradu o 8,00 hod.

Náklady na dopravu: 3 euro deti

6 eur dospelí

Žiaci 1. stupňa sa turistiky môžu zúčastniť len v doprovode svojich rodičov.

Mgr. Ján Slosiarik

• oznam

Základná škola Juraja Slávika Neresnického v Dobrej Nive od 20. apríla do 29. apríla organizuje tradičný jarný zber papiera. Aj v ňom budú ocenení traja najlepší zberači finančnou odmenou 30,- ,20,- a 10,- euro a ostatné finančné prostriedky budú rozdelené triedam podľa množstva prineseného papiera a môžu ich použiť na zabezpečenie koncoročných výletov.

• Hviezdoslavov Kubín - vyhodnotenie.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín - vyhodnotenie..

Dňa 23.3.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína. Úspešne nás reprezentovali:

I. kategória: Lenka Paulenková (2. ročník) 2. miesto v prednese prózy

III. kategória: Tatiana Pavlíková (9. ročník) 1. miesto v prednese poézie

Dievčatá postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 25.3.2022. V konkurencii víťazov z troch

okresov sa v I. kategórii umiestnila naša druháčka Lenka Paulenková na krásnom 3. mieste za prednes prózy.

Obom dievčatám srdečne gratulujeme!