• 2014/2015

• Kristína Krúdyová

Tam, kde je dobrá nálada či pracovná atmosféra, tam, kde treba poradiť alebo podať pomocnú ruku, určite nechýba naša Kika.  Nenápadné dievča s výraznými očami a milým úsmevom na perách.

Kristínka Krúdyová  je žiačkou 7.ročníka ZŠ s MŠ J.S.Neresnického v Dobrej Nive. Vo vzdelávaní dosahuje veľmi dobré výsledky. Svoje povinnosti si vždy plní vzorne. Zapája sa do školských aktivít, triednych akcií a pravidelne sa venuje umeleckým i športovým záujmom. Tancuje vo folklórnom súbore Zornička a úspešne reprezentovala našu školu na súťaži Slávik Slovenska v Bratislave, kde získala cenu Laureát. Je to aktívna, cieľavedomá, zodpovedná a starostlivá žiačka. Pre ňu nie je nikdy problém niečo zistiť, zohnať, priniesť, vybaviť či zhotoviť. Kika je nielen skvelou speváčkou ale aj výbornou tanečnicou. Vo Zvolene navštevuje ZUŠ, kde sa venuje tancu a spevu.

David Ďurica

Synonymom k slovu šport je na dobronivskej škole David Ďurica. V jeho osobe sa snúbia mnohé športové nadania.

Kriketovou loptičkou už od prvej triedy hádzal neuveriteľné vzdialenosti. V skoku z miesta poľahky prekonáva nie len sám seba, ale aj všetkých súperov. Jeho športový talent a všetka drina sa naplno predviedli a rozvinuli vlani, keď sa mu podarilo ukázať všetkým súperom chrbát a získať prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska v šprinte na 60 metrov. Pevne veríme , že v tomto roku sa mu ho podarí obhájiť. A keďže beh je Davidovou vášňou, aj vo voľnom čase, aj pod dozorom trénerov sa naháňa za futbalovou loptou. Takže ak sa raz dopočujete o známom  a vynikajúcom futbalistovi, ktorý zarába milióny a bijú sa oňho všetky známe futbalové kluby, môžete povedať, že Davida Ďuricu poznáte osobne aj Vy.