• 2016/2017

• Viktória Šprlová a Barbora Šprlová

Viktória a Barbora. Deviatačky z Dobrej Nivy, talentované športovkyne, skvelé dievčatá. To sú sesternice Šprlové.

Viktória Šprlová je žiačkou 9. ročníka v Základnej škole Juraja Slávika Neresnického v Dobrej Nive. Vo vzdelávaní dosahuje vynikajúce výsledky. V kolektíve je priateľská a obľúbená. V každej situácii je slušná a úctivá. Zodpovedne si plní školské povinnosti a ochotne sa zapája do školských akcií. V jej osobnosti sa snúbia mnohé nadania. Školu reprezentuje nielen vo vedomostných súťažiach z matematiky, geografie, biológie, chémie,  v umeleckom prednese, ale najmä v športe. Práve športu sa venuje od útleho detstva. Začínala s tenisom, v súčasnosti sa aj vo voľnom čase venuje behu a fitnessu. Jej disciplínami na športových súťažiach, kde sa v rámci okresu umiestňuje na popredných miestach, sú beh na krátke trate a skok do diaľky. Z kolektívnych športov je reprezentantkou školy vo volejbale, badmintone, futbale aj floorballe. Cieľavedomosť, vytrvalosť a odvaha prijímať nové výzvy sú predpokladom jej ďalších úspechov v živote.

Barbora Šprlová je žiačkou 9. ročníka v Základnej škole Juraja Slávika Neresnického v Dobrej Nive. Vo vzdelávaní dosahuje veľmi dobré výsledky. V triede je s ňou každý kamarát, pretože je milá, slušná a ochotná pomôcť. Zodpovedne si plní školské povinnosti, nie je pre ňu problém urobiť niečo navyše aj na úkor svojho voľného času. Jej záujmy sú pestré, avšak kraľuje im šport. Od malička sa venovala plávaniu, v ktorom dosahovala výborné výsledky. Neskôr sa jej doménou stala hlavne atletika – medaily z okresných súťaží získava za hod kriketovou loptičkou, štafetu a beh na dlhé trate. Práve v behu na 800 m dosiahla svoj najväčší športový úspech, keď sa na Majstrovstvách Slovenska umiestnila na 4. mieste. Školu pravidelne a úspešne reprezentuje na tenisových turnajoch a v kolektívnych športoch, ako sú volejbal, badminton, futbal a floorball. Jej cieľavedomosť a vytrvalosť a zároveň skromnosť a pokora nech sú vzorom aj pre ostatných mladých ľudí.

Vložila: Zim