• OSTATNÉ AKTIVITY

• Víťazné logo projektu

• Počas septembra a októbra 2019 žiaci obidvoch základných škôl pracovali na návrhoch loga projektu. Víťazné logo vzniklo z dvoch návrhov. Jeden návrh vznikol v Prachaticiach a druhý bol prácou žiačky 5. triedy našej základnej školy - Nelky Alakšovej.

Logo budeme používať na všetkých materiáloch, akýmkoľvek spôsobom spätých s projektom.

• PRÍPRAVNÉ STRETNUTIE

•

17. 10. až 19. 10. 2019 sa v ZŠ v Prachaticiach uskutočnilo prípravné stretnutie učiteľov, ktorí budú priamo zainteresovaní v projektových aktivitách a mobilitách. Venovali sa nasledujúcim témam:

- schválenie a výber konečného loga

- vypracovanie dotazníka

- vypracovanie listu účastníka

- dohodnutie konkrétnych dátumov mobilít žiakov

- iné čiastkové úlohy

Stretnutie bolo veľmi plodné a obohacujúce. Stretli sme sa nielen s učiteľmi, ale mali sme možnosť prezrieť si školský areál, nahliadnuť do tried a učební. Spoznali sme i prírodné a kultúrne zaujímavosti tohto historického juhočeského mestečka.

Už teraz sa tešíme na prvú mobilitu žiakov, ktorá sa uskutoční v našej partnerskej škole, v Prachaticiach, od 16. 2. do 21. 2. 2020. Spoločne s českými žiakmi sa budú venovať téme: "Spoločné historické momenty".

• NÁSTENKA

Na pôde školy bola vytvorená projektová nástenka. Bude informovať o jednotlivých projektových aktivitách, či už ide o mobility žiakov v partnerských školách, alebo o úlohy, ktoré budú žiaci vypracovávať na pôde školy.

Pravidelne bude aktualizovaná.

• LOGO

• Každý projekt v rámci programu Erasmus+ je sprevádzaný logom. Či  už ide o logo Erasmus+ a Saaic, alebo o logo samotného projektu. Preto sme vyhlásili súťaž o tvorbu LOGA nášho projektu. Spomedzi prác z našej ZŠ s MŠ v Dobrej Nive vyberieme tie najlepšie. Víťazné logo vyberieme z našich prác a prác, ktoré vzniknú v našej partnerskej škole v Prachaticiach.

Logo nás potom bude sprevádzať počas trvania projektu všetkými jeho aktivitami. A tiež sa stane súčasťou výsledných výstupov projektu.

Do súťaže sa zapojili žiaci na hodinách výtvarnej výchovy, ale aj žiaci 3. a 4. ročníka, v školskom klube.

• PAMIATKY

Naše práce, v ktorých sme predstavili najznámejšie a nášmu srdcu najbližšie kultúrne pamiatky

Banska_Stiavnica-Nina_Polcova.docx   Oravsky_hrad-Nina_Ponicka.docx

Trenciansky_hrad-Natalka_Vrtova.docx  Hronsek-Janko_Jezovic.pdf

• POZDRAV PRIATEĽOM

Žiaci prvého stupňa tiež prispeli svojou čiastkou k projektu. V Školskom klube detí, v každom oddelení, vytvorili pozdrav k blížiacim sa vianočným sviatkom. Všetky pozdravy sme zaslali do partnerskej školy v Prachaticiach.