• Hodnotenie žiakov druhého stupňa počas dištančného vzdelávania sa uskutočňuje podľa

Kritérií hodnotenia počas dištančného vzdelávania.

Žiaci budú hodnotení jednou známkou za obdobie od 26.10 2020 – 16.11 2020. Od 18.11.2020 budú žiaci hodnotení priebežne.

Kritéria hodnotenia počas dištančného vzdelávania

Stupeň 1 (výborný) :

Ovládanie obsahu predpísaného učebnými osnovami:

Žiak ovláda poznatky, pojmy a zákonitosti podľa učebných osnov a vie ich pohotovo využívať pri praktických a iných činnostiach. Tvorivo uplatňuje osvojené vedomosti a kľúčové kompetencie pri riešení jednotlivých úloh. Jeho prejav je výstižný a správny. Účinne si organizuje svoju prácu a je schopný pracovať po predchádzajúcom návode učiteľa. Pri riešení úloh pohotovo uplatňuje logické operácie, číta s porozumením súvislé texty, funkčne využíva matematické vedomosti a zručnosti. V presnosti a úplnosti požadovaných poznatkov, faktov a pojmov a vo vzťahu medzi nimi má nepodstatné medzery. K jednotlivým úlohám pristupuje zodpovedne a načas si plní zadané povinnosti ( s prihliadnutím na technické a rodinné možnosti).

Snaha a záujem o vyučovanie:

Žiak včas odovzdáva vypracované úlohy, úlohy sú kompletné  a majú dobrú úpravu .Úlohy sú vypracované veľmi dobre, s minimálnou chybovosťou. Žiak sa zapája sa do online vyučovania (ak sa takáto hodina realizuje).K jednotlivým úlohám pristupuje zodpovedne a načas si plní zadané povinnosti. Je aktívny a tvorivý prístup k preberanému učivu (nad rámec zadaných úloh).

Stupeň 2 (chválitebný):

Ovládanie obsahu predpísaného učebnými osnovami:

Žiak má osvojené poznatky, pojmy a zákonitosti podľa učebných osnov a pri ich využívaní má menšie medzery. Má osvojené kľúčové kompetencie, ktoré využíva pri praktických činnostiach a zadávaných úlohách s menšími nedostatkami. Na podnet učiteľa uplatňuje osvojené vedomosti. Podstatnejšie chyby a nepresnosti vie s učiteľovou pomocou opraviť. Číta s porozumením, ale občas potrebuje motiváciu a povzbudenie učiteľa. V plnení zadávaných úloh je nezodpovedný, úlohy plní na základe podnetov učiteľa (s prihliadnutím na technické a rodinné možnosti).

Snaha a záujem o vyučovanie:

Žiak na odovzdanie úloh potrebuje opakovanú výzvu od vyučujúceho .Žiak odovzdal vypracované úlohy s meškaním. Úlohy sú vypracované nedôsledne .Vypracované úlohy sú nekompletné, ale po upozornení a pomoci od učiteľa si ich doplní a opraví. Úlohy majú horšiu úpravu. Žiak sa nepravidelne zapája do online vyučovania .

Stupeň 3 (dobrý) :

Ovládanie obsahu predpísaného učebnými osnovami:

Žiak dosahuje v poznatkoch a osvojení učebných osnov závažné medzery. Pri riešení teoretických a praktických úloh s uplatňovaním kľúčových kompetencií sa vyskytujú podstatné chyby. Od učiteľa vyžaduje sústavné podnety a povzbudenia. Vážne chyby a nedostatky, dokáže za pomoc učiteľa opraviť. Čítať s porozumením dokáže len za pomoci učiteľa. V plnení zadávaných úloh je nezodpovedný, úlohy plní len na vyzvanie učiteľa aj to so závažnými chybami ( s prihliadnutím na technické a rodinné možnosti).

Snaha a záujem o vyučovanie:

Žiak vypracované úlohy odovzdáva až po upozornení učiteľa. Vypracované úlohy sú nekompletné a žiak si ich ani po upozornení učiteľa nedoplní a neopraví alebo neodovzdáva vypracované úlohy. Žiak sa nezapája do online vyučovania, prípadne sa zapojí až po upozornení.