• Aktivity 2023/2024

• V školskom roku 2023/2024 sa členovia ŠP parlamentu zapoja do mnohých akcií, o ktorých Vás budeme pravidelne informovať.

• Deň učiteľov

• Trochu s oneskorením (kvôli Veľkonočným sviatkom), zorganizoval Školský parlament oslavu Dňa učiteľov. S krátkym programom žiaci vzdali úctu svojim terajším učiteľov, ale i učiteľom, ktorí na pôde našej školy pôsobili v minulosti.

• Vyhodnotenie prvého polroku

• Počas vyhpdnotenia prvého polroku boli odovzdané aj ceny za aktivity ŠP:

- Najčistejšia trieda prvého stupňa - 2. ročník,

- Najčistejšia trieda druhého stupňa- 8. ročník,

- Najlepší nástenkári - 4. ročník.,

- autor návrhu na nové logo ŠP.

• Krabice plné lásky

• Mesiac december sa tradične nesie v duchu pomoci iným. Nie je tomu inak ani v tomto roku. Znovu sme vyzvali našich žiakov, aby sa zapojili do akcie "Krabice plné lásky". Samozrejme nás nesklamali a spoločne sme naskladali 27 krabíc, ktoré budú odovzdané v domovoch dôchodcov v Krupine.

• Mikuláš

• Mikulš je ďalšou akciou, do ktorej sa ŠP aktívne zapája. Najskôr žiaci sprevádzajú Mikuláša a roznášajú vianočné pozdravy. Neskôr pomáhajú pri Mikulášskej diskotéke.

• Nové logo

• Do súťaze o nové logo ŠP sa zapojilo viacero žiakov. Víťazom sa stal Matej Valach (8. trieda).

• Dajme veciam druhú šancu

• V novembri sa pravidelne uskutočňuje jesenná burza s názvom Dajme veciam druhú šancu. Organizuje ju CVČ Slávik a ŠKD v spolupráci so Školským parlamentom. Žiaci predávajú hračky, knihy, bižutériu, kartičky, ... Tohto roku bude výťažok z burzy určený pre ŠKD a CVČ Slávik.

• Súťaž o nové logo ŠP

• ŠP vyhlásil celoškolskú súťaž o svoje nové logo. Súťaž bola vyhlásená prostredníctvom školského rozhlasu, ale aj formou príspevku na webovej stránke školy. Martin Baláž ako zástupca ŠP rozniesol po triedach informačné plagáty, ktoré vytvorili žiaci na Digitálnom krúžku. Jeden plagát sme umiestnili aj na centrálnu informačnú nástenku na hlavnej chodbe školy.

• Tekvičkový deň

• 24. októbra zaplnili vestibul našej školy žiaci a rodičia, ktorí prišli stráviť tvorivé popoludnie a z obyčajných tekvíc vytvoriť čarovné diela. Do tejto akcie sa aktívne zapojili aj zástupcovia Školského parlamentu - Alexandra Šebová (pomohli jej aj spolužiačky z triedy, Bianka Budová a Alexandra Pavlíková), Dominika Reváková a Mia Mária Mikulášová. Pomohli s občerstvením rodičov a žiakov, pomáhali číslovať a prenášať tekvice. Tí menší, Lenka Paulenková, Natália Mlynáriková a Natália Balážová, vytvárali tekvice.

• Sľub ŠP

• 13. októbra 2023 sa uskutočnil slávnostný sľub Školského parlamentu. Koordinátorka ŠP, p. učiteľka Kružliaková, predstavila jednotlivých členov a pani riaditeľka im pripla odznak parlamentu. Následne Alexandra Šebová ako predsedníčka ŠP predniesla sľub a Dominika Reváková informovala o aktivitách, do ktorých sa ŠP zapojí a ktoré bude organizovať počas školského roku. Všetkým členom želáme úspešné zvládnutie ich funkcií.